Siber Güvenlik Portalı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Brave, Mayıs Ayında Kullanıcı Rekoru Kırdı

Brave, Mayıs Ayında Kullanıcı Rekoru Kırdı

Siber Güvenlik Portalı Siber Güvenlik Portalı - - 3 dk okuma süresi
119 0

Brave, Mayıs Ayında Kullanıcı Rekoru Kırdı

Brave browser, şu anda aylık% 7,3 artışla 78,95 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılan en önemli büyüme ayını Mayıs Ayında Kullanıcı Rekoru kırarak yaşadı.

Gizlilik odaklı web tarayıcısı, tarayıcının birçok ülkede Google Play Store’daki en iyi uygulamalardan biri haline geldiği Latin Amerika’da önemli bir büyüme yaşadı.

Tarihsel yöntemi kullanarak, Brave’in aylık aktif kullanıcıları (MAU) Nisan ayına göre% 7,3 artışla 78,95 milyona ulaştı. Günlük aktif kullanıcılar (DAU), bir önceki en yüksek seviyeye göre% 4,3 artışla 28,64 milyona ulaştı.

Brave ayrıca% 4,32’lik bir artışı yansıtan 28 günlük ortalama 27,27 milyon kullanıcı bildirdi.

Brave Search, Brave Browser için varsayılan arama motoru olduğundan, ek kullanıcılar nedeniyle de artan bir büyüme gördü.

Şirkete göre, Aylık Brave Arama sorguları (QPM), 31 güne ayarlandığında% 2,97 artışla 843,02 milyona ulaştı. Bu, yıllık 9,95 milyar arama oranına eşittir. 28 Mayıs’ta Brave Search,% 5,9 artışla günde 28,69 milyon sorgu (QPD) ile zirveye ulaştı.

Brave’in kurucusu Brendan Eich, sayıları X’teki bir gönderide duyurdu ve önümüzdeki yaz tatilleri nedeniyle büyümenin yavaşlayacağı konusunda uyardı.

İlginizi çekebilecek yazımız: Microsoft Azure Güvenlik Açığı, Saldırganların Güvenlik Duvarı Kurallarını Atlamasına İzin Veriyor

Eich, “Yaza giriyoruz, bu yüzden muhtemelen okul molaları, tatiller ve birçok iklimde dışarıda daha fazla zaman geçirmesi nedeniyle kötü şöhretli (tarayıcı üreticileri için) “yaz çöküşü” etkisini arıyoruz” dedi.

AB DMA da Brave Yardım Etti

Brave, X’te daha önce Apple’ın DMA’NIN yönergelerini uyguladıktan sonra günlük iOS kurulumlarının 11.000‘in üzerine çıktığını ve kullanıcıların AB’de varsayılan tarayıcılarını kolayca seçmelerine olanak tanıdığını bildirdi.

Brave, Mayıs Ayında Kullanıcı Rekoru Kırdı

Brave muhtemelen önümüzdeki yıllarda büyüme yaşamaya devam edecek, ancak Chrome’un % 65 olan pazar payına yaklaşmak zorlu bir yokuş mücadele olacak.

Haber Kaynağı: Bleeping Computer

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir