Siber Güvenlik Portalı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Apple, iOS 17.1 Güncellemesini Yayınladı

Apple, iOS 17.1 Güncellemesini Yayınladı

Siber Güvenlik Portalı Siber Güvenlik Portalı - - 3 dk okuma süresi
179 0
iOS 17.1 Güncellemesini 2

Apple, iOS 17.1 Güncellemesini Yayınladı

Apple, iOS 17.1 ve iPadOS 17.1 için güncellemelerini yayınladı iphone’larına ve ipad’lerine indirip yükleyebilirsiniz.

iOS 17 ve iPadOS 17’nin 18 Eylül’de piyasaya sürülmesinden bu yana ilk önemli güncelleme olan Apple, beta test döngüsünü tamamladı ve iOS 17.1 ve iPadOS güncellemelerini halka duyurdu.

İlk ana güncelleme genellikle Apple’ın ilk sürüme dahil etmek istediği, ancak daha sonra eklediği özelliklerden oluşur.

iOS 17.1 için güncelleme listesi, önceki “Aşk” mekaniğinin yerini alan Apple Music için bir sık kullanılanlar özelliği içerir. Apple Music çalma listeleri, çeşitli geometrik tasarımların renk uyumlu seçenekleriyle de gösterilebilir.

İlginizi çekebilecek yazımız: Tryhackme Empline Makine Çözümü

AppleInsider TV’den En Son haberleri İzleme Özelliği Geldi

iOS 17.1 Güncellemesini

  • İnternet üzerinden AirDrop da bu sürümde görünür. Airdrop’ta büyük bir değişiklik olan özellik, orijinal sinyalin standart bir aktarım için düştüğü durumlarda Wi-Fi veya internete hücresel bağlantı üzerinden aktarımların tamamlanmasına olanak tanır.
  • Ekranın 20 saniye sonra otomatik olarak kapanıp kapanamayacağı veya hiç kapanmayacağı da dahil olmak üzere Bekleme modunu ayarlamak için Ekran seçeneklerinde değişiklikler yapıldı.
  • Cüzdan uygulaması, şu anda yalnızca ingiltere cihaz sahipleri için olsa da, bağlı kartların banka bakiyelerini gösterebilir. Fark edilen diğer değişiklikler arasında Dynamic Island’ın bir el feneri simgesi kazanması, kilit ekranının bir Fotoğraf Karıştırma seçeneği alması ve Eylem Düğmesinin nasıl çalıştığına dair bir iyileştirme yer alıyor.
  • İlk olarak iOS 17.1’in beta sürümünde yer alan sürüm notları, bir dizi iPhone 15 kullanıcısını etkileyen bir ekran yanması sorununda bir düzeltme olduğunu belirtti.

Diğer iPad ve iPhone modelleri içinde  geldi. Çarşamba ayrıca iOS ve iPadOS 15.8’in yanı sıra iOS ve iPadOS 16.7.2 sürümlerini de güncellemeler geldi. 

iOS 17.1 Güncellemesini  veya iPadOS 17’ye güncellemek için Ayarlar uygulamasını açın, ardından Genel’i ve ardından Yazılım Güncelleme’yi seçin. Cihazınız için güncelleme mevcutsa, ona dokunun ve ekrandaki talimatları izleyin.

Şu an yeni geldiği için güncelleme tam olarak detaylar belirsiz. Biraz bekledikten sonra güncelleme yapmanızı öneriyoruz. Bazı eski modellerde yavaşlama gibi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz….

Haber Kaynağı: Apple İnsider

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir