Siber Güvenlik Portalı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Windows 11 KB5028254 Güncellemesi ile 27 Güvenlik Açığı Kapatıldı

Windows 11 KB5028254 Güncellemesi ile 27 Güvenlik Açığı Kapatıldı

Siber Güvenlik Portalı Siber Güvenlik Portalı - - 4 dk okuma süresi
160 0
Windows 11 KB5028254 Güncellemesi 2

Windows 11 KB5028254 Güncellemesi ile 27 Güvenlik Açığı Kapatıldı

Microsoft, VPN performansını ve görüntü veya ses aygıtlarını etkileyenler de dahil olmak üzere 27 soruna yönelik düzeltmelerle birlikte Windows 11 KB5028254 Güncellemesi  Temmuz 2023 isteğe bağlı toplu güncelleştirmesi’ni yayımladı.

KB5028254, Windows yöneticilerinin ve kullanıcılarının yaklaşan Ağustos 2023 Salı Düzeltme Eki sürümünde yer alan iyileştirmeleri test etmelerini sağlayan aylık güvenlikle ilgili olmayan bir önizleme sürümüdür.

Microsoft’a göre, sistemler uyku modundan çıktıktan sonra ses ve görüntü aygıtlarının kaybolmasına neden olan sorunları ele alıyor.

Redmond, “Ağ geçidine aşırı Adres Çözümleme Protokolü (ARP) istekleri olabilir” diyor.

“Bu, VPN agresif bir kısma algoritması kullanan bir kablosuz ağ ağındayken gerçekleşir. Bu nedenle, ağ performansı düşüktür.”

Bu güncelleştirme ayrıca parlaklık ayarlarını daha doğru hale getirir ve Pencere Öğelerinin artık Windows görev çubuğundan beklenmedik şekilde çıkarılmamasını sağlar.Windows 11 KB5028254 Güncellemesi

Bu aylık “C” güncellemesinin isteğe bağlı olduğunu ve Yama Salı sürümlerinden farklı olarak güvenlikle ilgili herhangi bir düzeltme içermediğini de unutmamak önemlidir.

KB5028254’Ü yüklemek için, güncellemeleri kontrol ettikten sonra ‘İndir ve yükle’ düğmesini bulacakları Ayarlar> Windows Update’e gidebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek yazımız: Apple İOS 16.6 Güncellemesi ile Güvenlik Açıklarını Kapattı

Güncelleştirmeyi Microsoft Update Kataloğu’ndan indirip el ile de yükleyebilirsiniz. Bu güncelleştirmeyi yükledikten sonra, Windows 11 22H2, 22621.2070 oluşturmak üzere güncelleştirilecektir.

​​​​Windows 11’deki diğer önemli noktalar KB5028254

Bugünün önizleme sürümü, aşağıda özetlenen en önemlilerinden bazılarıyla birlikte ek düzeltmeler ve iyileştirmelerle birlikte geliyor:

  • Bu güncelleştirme, Windows Bildirim Platformundaki bir sorunu giderir. Sorun, cihazınızın ne kadar güç kullandığını etkiler.
  • Bu güncelleştirme, kullanıcı modu yazıcı sürücülerini etkiler. Beklenmedik bir şekilde boşalırlar. Bu, birden çok yazdırma kuyruğundan aynı yazıcı sürücüsüne yazdırdığınızda oluşur.
  • Bu güncelleştirme, Windows Çekirdeği Güvenlik Açığı Bulunan Sürücü Engelleme Listesi, Sürücüler ı İlkesini etkiler.p7b. Kendi Savunmasız Sürücünüzü Getirin (BYOVD) saldırıları için risk altında olan sürücüleri ekler.
  • Bu güncelleştirme, Windows Defender Uygulama Denetimi’ni (WDAC) etkileyen bir sorunu giderir. Sorun, imzasız WDAC ilkelerini Genişletilebilir Bellenim Arabirimi (EFI) disk bölümüne kopyalar. Bu bölüm imzalanmış ilkeler için ayrılmıştır.

Düzeltmelerin ve iyileştirmelerin tam listesi, bugün Microsoft tarafından yayınlanan KB5028254 destek bülteninde bulunabilir.

Microsoft ayrıca bu sürümü etkileyen bilinen bir sorun konusunda da uyardı: Windows 11 22H2 enterprise sistemlerinde provizyonu kesen ve uç noktaları kısmen yapılandırılmış ve yüklemeyi tamamlayamayan uzun süredir devam eden bir hata.

Bu sorun için geçici bir düzeltme mevcuttur ve Windows yöneticilerine, temel hazırlık sorunlarını gidermek için Windows 11 22H2 yükseltmesinden önce son kullanıcı aygıtları sağlamaları önerilir.

Haber Kaynağı: Bleeping Computer

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir