Siber Güvenlik Portalı

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Inferno Drainer Dört Ayda 6 milyon Doları Dolandırdılar!

Inferno Drainer Dört Ayda 6 milyon Doları Dolandırdılar!

Siber Güvenlik Portalı Siber Güvenlik Portalı - - 3 dk okuma süresi
243 0
Inferno Drainer 2

‘Inferno Drainer’ Dört Ayda 6 milyon Doları Dolandırdılar!

Siber saldırganlar için kullanıma hazır kod sunan ve kripto ile ilgili çeşitli saldırılar başlatmalarına olanak tanıyan yeni bir hizmet olarak dolandırıcılık teklifi bulundu.

Inferno Drainer adı verilen bu hizmet Şubat ayından beri faaliyet gösteriyor. Zaten sadece dört ayda yaklaşık 6 milyon dolarlık kripto hırsızlığıyla sonuçlandı.

İlginizi Çekebilecek yazımız: Android Telefonlar, Parmak izi Nedeniyle Kaba Kuvvet Saldırılarına Maruz Kalıyor

Kullanıma Hazır Dolandırıcılık Teklifleri

Aldatmaca tespit eden firma Scam Sniffer’a göre, Inferno Drainer, çok zincirli dolandırıcılıklarda uzmanlaşmış bir aldatmaca hizmeti olarak tanıtılıyor.
Çalınan varlıkların% 20’sini ücret olarak alır. Bir kimlik avı sitesi geliştirmeyi içeren hizmetler için% 30’a kadar çıkabilir.
27 Mart’tan bu yana, popüler markalar olarak maskelenen 689’dan fazla kimlik avı web sitesi oluşturdu. Bu web sitelerinin çoğu 14 Mayıs’tan sonra çevrimiçi göründü ve bu süre zarfında bu dolandırıcılıkların artmasına neden oldu.

Bu siteler, ChainGPT, Suı, Pepe, Blur, OpenSea, MeraMask, zkSync ve Lens Protokolü dahil olmak üzere 220’den fazla markayı hedeflemektedir.

Hizmet teklifleri, özelleştirme seçeneklerine sahip web tabanlı bir panel içerir. Telegram gruplarında ücretsiz bir deneme sürümü tanıtılıyor.

Kayıp

Birkaç saldırganın yaklaşık 4.888 kurbanı hedef almasına yardımcı oldu ve bu da Mainnet’ten (4.3 milyon dolar), Arbitrum’dan (0.79 milyon dolar), Polygon’dan (0.41 milyon dolar) ve BNB Zincirinden (0.39 milyon dolar) yaklaşık 5.9 milyon dolar değerinde kripto para biriminin çalınmasına neden oldu. )

Tanıtım ekran görüntülerinden biri, Permit2 istismarını (kripto işlemleri için birleşik bir onay sistemi) kullanarak 103.000 ABD doları değerinde bir tahliye işlemi sergiledi.

Kurbanlardan biri, değere göre en büyük aldatmaca olduğu düşünülen yaklaşık 400.000 dolar değerinde mal varlığını kaybetti.

Sonuç notu

Inferno Drainer, organize siber suçların artan karmaşıklığının bir başka klasik örneğidir. Popüler markaları taklit eden kullanıma hazır kimlik avı sayfaları sunan Classıscam şemasının gelişmiş bir biçimi olarak düşünülebilir. Güvenlik uzmanlarına göre, kuruluş ağlarındaki internet kullanıcıları için gerçek zamanlı dolandırıcılığa karşı koruma çözümüyle proaktif bir savunma duruşu uygulayın.

Çok dikkat etmenizi öneriyoruz….

Haber Kaynağı: Cyware Social

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir