Siber Güvenlik Portalı

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Siber Güvenlik
 4. »
 5. En iyi 15 Etik Hacking Araçları |2024

En iyi 15 Etik Hacking Araçları |2024

Siber Güvenlik Portalı Siber Güvenlik Portalı - - 18 dk okuma süresi
369 0
En iyi etik hacking araçları profil

Bu yazımızda En iyi 15 etik hacking araçları |2023 yılının paylaşacağız.

Etik hacking, bir bilgisayar sistemine, uygulamaya veya verilere izinsiz erişmek için meşru bir girişimde bulunmayı gerektirir.

Etik bilgisayar korsanlığı araçları, bilgisayar ağı ve uygulamalarındaki zayıflıkların test edilmesinde önemli bir rol oynar. Kötü niyetli saldırganların taktiklerini ve davranışlarını kopyalamayı içerir.

Bu prosedür, kötü niyetli bir saldırganın bunlardan yararlanabilmesi için düzeltilebilecek güvenlik kusurlarının bulunmasına yardımcı olur. İşte bu yazıda etik hacking araçları detaylı paylaşacağız.

En Çok Hangi Siteler Hacklenir?

Her gün ortalama 30.000 yeni web sitesi tehlikeye giriyor.

2020’nin sonunda% 39,5 olan artışla WordPress artık web sitelerinin% 43,2’sine çevrimiçi güç sağlıyor.

WordPress, kullanıcıların kullandığı çok çeşitli üçüncü taraf eklentileri nedeniyle en çok risk altındadır.

Birçok WordPress web sitesi sahibi ve geliştiricisi, eklenti güvenlik açıkları nedeniyle saldırılar yaşadı.

Muazzam kullanıcı tabanları nedeniyle, WordPress web siteleri bilgisayar korsanları için ana hedeftir.

15 En iyi Etik Hacking Araçları

 1. Wireshark
 2. NMAP
 3. Burp Suite
 4. Metasploit
 5. Nikto
 6. Intruder
 7. Aircrack-Ng
 8. Nessus
 9. Acunetix
 10. SQLMap
 11. Angry IP Scanner
 12. QualysGuard
 13. Invicti
 14. OpenVAS
 15. Ettercap

1-Wireshark

Wireshark en önemli ve yaygın olarak kullanılan ağ iletişim kuralı Çözümleyicisi’dir. Ağ sorun giderme, iletişim protokolü ve analizi yazılım geliştirme için kullanılır.

Paketleri izlemenize ve her birini benzersiz gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde filtrelemenize olanak tanır. Etik hackerlar da güvenlik açıkları araştırmak için kullanılır.

Ağ yöneticileri, ağ mühendisleri, ağ meraklıları ve siyah şapkalı bilgisayar korsanlarının tümü Wireshark’a bayılır çünkü neredeyse her tür ağ standardını (ethernet, WLAN, Bluetooth vb.) İzler.).

Bu araç, ağ trafiğinizi mikroskop altında incelemenize, filtrelemenize ve ardından ayrıntılarıyla incelemenize olanak tanıyarak ağ analizine ve nihayetinde ağ güvenliğine yardımcı olur. Etik hacking araçları olarak en iyi araçlardandır.

2 – Nmap

Gordon Lyon tarafından geliştirilen Nmap, ağ taraması ve güvenlik denetimi için bağımsız bir araçtır.

Nmap, ağları keşfetmek için bir araçtır.

Ağ Eşleştiricisi, bir ağ yöneticisinin, olası güvenlik kusurlarını bulmak için internete bağlı bir sistemde çalışan hizmetleri algılamak veya tanılamak için ağa bağlı sistemlerinde kullanabileceği bir araçtır.

Ağ yöneticileri, sistemde çalışmakta olan hizmetleri, sürümleri ve aygıtları ve aygıtların bağlı olduğu bağlantı noktası numarasını algılamak için kullanır.Tek bir ana bilgisayara karşı iyi çalışır, ancak büyük ağları hızlı bir şekilde taramak için oluşturulmuştur.

Nmap bir Linux yardımcı programı olarak geliştirildi ve daha sonra Windows, macOS ve bsd’ye taşındı. Linux’ta en popüler olanı Windows’tur.

3 – BurpSuite

Burp Suite, bir web uygulamasında penetrasyon testi yapmak için tamamlamanız gerekebilecek hemen hemen tüm görevleri gerçekleştirebilen tamamen işlevsel bir web uygulaması tarayıcı aracıdır.

Aynı zamanda kurucusu Dafydd Stuttard’ın takma adı olan PortSwigger adlı bir şirket tarafından geliştirilmiştir.

Web uygulaması güvenliği uzmanları ve bug bounty ödül avcıları arasında en yaygın kullanılan araçtır. OWASP Zap gibi ücretsiz alternatiflere göre kullanımı daha kolaydır, bu da onu daha uygun hale getirir.

Tarayıcı, Örümcek, Proxy, Davetsiz Misafir, Tekrarlayıcı, Sıralayıcı, Kod Çözücü ve Genişletici dahil olmak üzere Burp Suite’e birçok araç dahildir.Burp Suite, her şey dahil bir araç seti olmayı amaçlamaktadır ve BAPP’LER, işlevselliğini genişletmek için kurulabilen eklentilerdir.

4 – Metasploit

Metasploit Projesi, kimlik imzaları oluşturmaya yardımcı olan, sızma testi yapan ve güvenlik boşlukları hakkında bilgi sağlayan bir bilgisayar güvenliği girişimidir.

Metasploit çerçevesi, siber suçluların ve etik bilgisayar korsanlarının ağlardaki ve sunuculardaki sistematik güvenlik açıklarını keşfetmeleri için çok güçlü bir araçtır.

Açık kaynak topluluğu ile Rapid7 arasındaki işbirliği nedeniyle Metasploit, güvenlik ekiplerinin güvenlik açıklarını doğrulamaktan, güvenlik bilincini geliştirmekten ve güvenlik değerlendirmelerini yönetmekten daha fazlasını yapmasına yardımcı olur.

Artık Metasploit, Android, PHP, Python, Java ve daha fazlasını içeren 25platformda düzenlenen 1677’den fazla istismar içeriyor. Çerçeve tarafından yaklaşık 500 yük de taşınmaktadır.Metasploit’te size istismarlar, yükler, kodlayıcılar, dinleyiciler, kabuk kodu, yardımcı işlevler, istismar sonrası kod ve nops sağlar.,

5 – Nikto

Nikto, web sunucularını tehlikeli dosyalar / CGI’LAR, yanlış yapılandırılmış hizmetler, savunmasız komut dosyaları ve diğer sorunlar için tarayan açık kaynaklı bir komut satırı güvenlik açığı tarayıcısıdır.

Bu araç, özellikle gizli bir araç olarak tasarlanmamıştır. Bir web sunucusunu hızlı bir şekilde tarar ve sonuçlar günlük dosyalarında veya bir IP / IDS’DE açıktır.

Ayrıca, tanımlanamayan öğeler için bazı denetimler günlük dosyalarında taranmıştır. Her kontrol bir güvenlik riski oluşturmaz, ancak çoğunluğu oluşturur.

Yüklü web sunucularını ve yazılımı tanımlamaya çalışır. Ayrıca HTTP sunucusu seçenekleri gibi sunucu yapılandırma öğelerini de kontrol eder.

Web sunucusu günlüklerini izleyen tüm yazılımlar, ana bilgisayar tabanlı saldırı tespit sistemleri (HID’LER) ve ağ tabanlı saldırı tespit sistemleri (NID’LER) dahil olmak üzere bir Nıkto taraması algılamalıdır.

6 – Intruder

Intruder, siber güvenlik zayıflıklarını bulan ve önceliklendiren, kuruluşların en ciddi güvenlik risklerinden kaçınmasına ve bilgisayar korsanlarından önce çevrimiçi sistemlerinde boşluklar bulmasına yardımcı olan bulut tabanlı bir güvenlik açığı tarayıcı yazılım aracıdır.

Intruder güvenlik açığı tarayıcısının amacı, olası siber güvenlik veri ihlalleri riskini ortadan kaldırmak veya önemli ölçüde azaltmaktır.

Yeni tehditleri proaktif olarak tarayarak ve güvenlik açığı yönetimini kolaylaştıran özel bir tehdit yorumlama sistemi sağlayarak, Intruder esasen size zaman kazandırır.

Bu yazılım, başarılı bir güvenlik açığı yönetimi programı sürdürme taleplerini karşılamak için yeterli iç kaynağa sahip olmayan işletmeler için tasarlanmıştır.

7- Aircrack-ng

Best Ethical Hacking Tools

Aircrack-Ng, Windows’ta WEP ve WPA-psk’yı kırmak ve WiFi ağ güvenliğini değerlendirmek için kapsamlı bir Etik Korsanlık Araçları kümesidir.

İstatistiksel analiz wep’i kırmak için kullanılırken, bilinen şifrelere karşı kaba kuvvet saldırıları WPA PSK ve wpa2’yi kırmak için kullanılır.

Öncelikle Linux’ta değil, aynı zamanda Windows, macOS, FreeBSD, OpenBSD, NetBSD, Solaris ve hatta eComStation 2’de çalışır.

İzleme, saldırı, test etme ve çatlama dahil olmak üzere wifi güvenliğinin çeşitli yönlerine odaklanır.

Penetrasyon test cihazları, hava yastığı ve ilgili araçlara aşina olmalıdır. Her araç komut satırı tabanlı olduğundan, yoğun komut dosyası oluşturma mümkündür.

8-Nessus

Ethical Hacking Tools

Nessus, Tenable, Inc. tarafından geliştirilen bir uzaktan güvenlik veya güvenlik açığı tarama ve Etik Korsanlık Aracıdır. Kötü amaçlı saldırılar da dahil olmak üzere güvenlik açığı değerlendirmeleri ve sızma testi işlemleri sırasında kullanılır.

Bir bilgisayar tarandığında, ağa bağladığınız herhangi bir bilgisayara erişmek için kötü niyetli bilgisayar korsanları tarafından kullanılabilecek herhangi bir güvenlik açığı bulunursa bir uyarı oluşturulur.

Nessus, güvenlik uzmanlarına, güvenlik kusurları ve yanlış yapılandırmalar dahil olmak üzere çeşitli işletim sistemlerinde güvenlik açıklarını hızlı ve kolay bir şekilde belirleme ve çözme konusunda yardımcı olmak için zamanında değerlendirmeler yapar.

Nessus, etki alanlarını virüslerin ve bilgisayar korsanlarının sıklıkla istismar etmeye çalıştığı kolay ağ kusurlarından uzak tutmaya yardımcı olmak için internete bağlı herhangi bir bilgisayardan sorumlu yöneticiler için harika bir araçtır.

Nessus, diğer tarayıcılardan farklı olan ve diğer tarayıcıların gerçek güvenlik açıklarını kaçırmasına neden olabilecek sunucu yapılandırmanız hakkında varsayımlarda bulunmaz.

9 – Acunetix

Ethical Hacking Tools

Acunetix Web Güvenlik Açığı Tarayıcısı, uygulama katmanı saldırılarındaki artışa karşı koymak için oluşturulmuş bir web uygulaması güvenliği test aracıdır.

Ağ yöneticilerinin ve web geliştiricilerinin sunucuları ve uygulamaları çeşitli tehditlerden korumasına yardımcı olmak içindir.

Acunetix WVS, kendisine yönelik bir dizi saldırı gerçekleştirerek web sitesi güvenlik denetimi gerçekleştirir. Daha sonra keşfedilen güvenlik açıkları hakkında net raporlar sağlar ve hatta bunları düzeltmek için önerilerde bulunur.

Araç, alt kategoriler halinde gruplayabileceğiniz bir web sitesi hedefi oluşturmanıza olanak tanır. Ardından tarama hızı ve giriş bilgileri gibi parametreleri girmelisiniz.

Acunetix, DAST ve IAST (Etkileşimli Uygulama Güvenliği Testi) taramasının bir kombinasyonu ile 7000’den fazla güvenlik açığı bulabilir. Bul, Düzelt ve Önle, Acunetix’in üç yol gösterici ilkesidir.

10 – Sqlmap

Ethical Hacking Tools

Sqlmap, SQL enjeksiyon güvenlik açıklarını bulma ve bunlardan yararlanma ve veritabanı sunucularını kontrol etme sürecini otomatikleştiren Python ile yazılmış ücretsiz ve açık kaynaklı Etik Korsanlık Araçlarından biridir.

MySQL, PostgreSQL, Oracle, Microsoft SQL Server vb. Dahil olmak üzere tüm modern veritabanları için çalışır. Sqlmap’in amacı, web uygulamalarındaki SQL enjeksiyon güvenlik açıklarını tespit etmek ve bunlardan yararlanmaktır.

Hedef ana bilgisayarda bir veya daha fazla SQL enjeksiyonu bulduğunda, kullanıcı kapsamlı bir arka uç veritabanı yönetim sistemi parmak izi gerçekleştirmek, kullanıcıları numaralandırmak, parola karmaları oluşturmak ve daha fazlasını yapmak için çeşitli seçeneklere sahiptir. Veri tabanı saldırılarında etik hacking araçları olarak tercih edilir.

Bir SQL enjeksiyon güvenlik açığı olduğunda, kullanıcı girişi, uygulamanın oluşturduğu ve yürüttüğü SQL sorgusunu değiştirebilir.

Buna karşılık, savunucular web uygulamalarında, sunucularında ve veri tabanlarında sızma testi yapmak için sqlmap’i kullanabilir. Etik bilgisayar korsanları, aracı bir veri tabanına ve muhtemelen sunucuya erişmek için kullanabilir.

11  Angry IP Scanner

etik hacking araçları 5

Angry IP Scanner, hızlı ve kolay bir Windows, Linux ve MAC ağ tarayıcısıdır. Açık kaynaklı ve platformlar arasıdır ve IP adreslerini ve bağlantı noktalarını tarar.

Ağ yöneticilerine yardımcı olma temel amacına sahiptir ve çok geniş bir amaç yelpazesi için kullanılmasına izin vererek çok genişletilebilir.

Kurulum gerektirmez; Bunun yerine, canlı olup olmadığını kontrol etmek için her IP adresine ping atar, isteğe bağlı olarak ana bilgisayar adını çözer, MAC adresini belirler ve bağlantı noktalarını tarar.

Eklentileri kullanarak, her ana bilgisayar hakkında toplanan bilgi miktarına daha fazla işlevsellik ekleyebilirsiniz.

Angry IP tarayıcı, taranan her IP adresi için ayrı bir tarama iş parçacığı oluşturan çok iş parçacıklı bir yaklaşım kullanır, çünkü herhangi bir tarayıcı için performans çok önemlidir.

12 – Qualys Guard

etik hacking araçları 5

Qualys Guard, Qualys, Inc. tarafından sağlanan web tabanlı bir güvenlik açığı yönetimi ve ağ güvenliği aracıdır., bir SaaS modeline dayalı bir web hizmeti olarak güvenlik açığı yönetimi hizmetlerinin sunumunda endüstri lideri.

Bu güvenlik açığı yönetimi yazılımı, uygulama tarama ve güvenliği, ağ aygıtı eşleme ve algılama, güvenlik açığı önceliklendirme programı ve iyileştirme ve diğer özellikleri içerir.

Qualys cihazları dahili taramaları gerçekleştirir ve daha sonra bulut tabanlı sistemle iletişim kurar.

Qualys Bulut platformunun entegre uygulamaları, talep üzerine önemli güvenlik istihbaratı sağlayarak, kuruluşların güvenlik operasyonlarını kolaylaştırmasına ve güvenlik uyumluluğu maliyetini düşürmesine yardımcı olur.

Tümleşik, merkezi olarak yönetilen uygulamalarla algılama ve yanıtlama yeteneklerinizi güçlendirebilir, güvenlik ve uyumluluk yığınınızı bir araya getirebilirsiniz.

13 – Invicti

etik hacking araçları 4

Invicti, web uygulamalarınızdaki güvenlik açıklarını belirlemenize yardımcı olan otomatik bir uygulama güvenliği test aracı veya web uygulaması güvenlik açığı tarayıcısıdır.

Netsparker, 2020’de Invicti Security’ye yeniden markalaşmasına rağmen, yine de güçlü güvenlik açığı algılama ve kullanma yeteneklerine sahip bir web güvenlik tarayıcısı üretiyor.

Invicti, DAST, IAST ve sca’yı bir araya getiriyor. Web sitelerinde ve apı’lerde güvenlik sorunlarını tarayabilir.

İlginizi çekebilecek yazımız: Google Chrome Güncellemesi İle Sıfırıncı Gün Açığı Kapatıldı

SQL enjeksiyonları veya Siteler Arası Komut Dosyası Oluşturma (XSS), yol geçişi, web uygulamalarında doğrulanmamış yönlendirmeler ve web API’leri gibi web uygulaması güvenlik sorunlarını tanımlar.

Uygulama hangi mimari veya platform üzerine kurulmuş olursa olsun, modern uygulamalardaki güvenlik açıklarını tespit edebilir.

Invicti bir güvenlik açığı keşfettiğinde, taramanın yanlış pozitif sonuç verip vermediğini belirleyerek bir istismarın varlığını gösterecektir.

14 – OpenVAS

etik hacking araçları 3

Açık Güvenlik Açığı Değerlendirme Sistemi (OpenVAS) tarayıcı, tüm sunucu ve ağ aygıtlarındaki güvenlik sorunlarını algılayabilen kapsamlı bir güvenlik açığı değerlendirme sistemidir.

Greenbone Enterprise cihazları için kullanılan genişletilmiş güvenlik açığı testleri (VTs) akışını çalıştıran tam özellikli bir tarama motorudur.

Hem kimliği doğrulanmamış hem de kimliği doğrulanmış testler yapabilir, çeşitli üst düzey ve düşük düzey endüstriyel ve internet protokollerini kullanabilir ve güçlü bir dahili programlama dili yardımıyla herhangi bir güvenlik açığı testini uygulayabilir. Etik hacking araçları olarak bu aracı da kesinlikle kullanmalısınız.

Ağ yöneticisi, taramayı istemci tarafında yapılandırabilir ve raporlarınızı bir arayüz üzerinden görüntüleyebilir.

Altyapınızın potansiyel zayıf noktaları, oluşturdukları potansiyel risk ve hafifletici eylemler ile birlikte openvas’lar tarafından tanımlanır ve kategorize edilir.

15 – Ettercap

etik hacking araçları 2

Ettercap, ağlardaki ortadaki adam saldırılarını destekleyebilen ücretsiz ve açık kaynaklı bir araçtır. Güvenlik denetimi ve bilgisayar ağı protokollerinin analizi için kullanılabilir.

Ayrıca verilerin sanal, gerçek zamanlı olarak yönlendirilmesine ve değiştirilmesine de olanak tanır. Paketleri yakalayabilir ve ardından ağa geri yazabilir.

Birçok ağ ve ana bilgisayar analizi özelliğini içerir ve çok çeşitli protokollerin aktif ve pasif diseksiyonunu destekler.

Ettercap, çeşitli popüler protokolleri aktif olarak dinleme, bir ağ segmentindeki trafiği engelleme ve şifreleri yakalama yeteneğine sahiptir.

Ettercap’in en yaygın kullanımı, ağ trafiği analizini destekleyebildiği için ARP (Adres Çözümleme Protokolü) zehirlenmesi kullanarak ortadaki adam saldırıları ayarlamaktır.

Herhangi bir sızma test cihazı veya etik hacking araçları, araç setinde ettercap’a sahip olmalıdır.

Bu yazı Cyber Security üzerinden çevirilmiştir.

Yazı Kaynağı: Cyber Security News

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir